مجموعه دارا صنعت شما را به خرید بهترین محصولات دیگ بخار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

دیگ بخار لوله آبی آتشی لکوموتیو

دیگ بخار لوله آبیدیگ بخار لوله آتشی دیگ بخار لکوموتیودیگ بخار لباسشوییدیگ بخار هتلدیگ بخار کشتیدیگ بخار زغال سنگیدیگ بخار زغال فشردهتولید دیگ بخار زغال سنگدیگ بخار زغال سنگ سوزدیگ بخار نیروگاه
دیگ بخار

امروزه صنایع مختلف برای ایجاد یک نیروی محرکه در کشتیها، لکوموتیوها از انواع دیگ بخار لوله آبی و یا آتشی بهره گرفته می شود و امروزه به دلیل گران بودن هزینه برق برای انتقال حرارت در ظرفیتهای بالاتراز این نوع دیگها استفاده می شود.

دیگ بخار لوله آبی آتشی لکوموتیو

دیگ بخار لوله آبی

یکی از اصلی ترین چالشها برای ضدعفونی کردن وسایل و تجهیزات بیمارستانی انتخاب دیگ بخار لوله آبی مناسب با تنوع زیاد می باشد که در آن آب از طریق لوله هایی که در بیرون مخزن قرار داده اند، با آتش گرم می شوند و منبع سوخت آن گاز داغی می باشد که لوله ها را گرم می کند.

این نوع دیگها در انواع تک مخزنی وچند مخزنی تولید می شوند وهمچنین برای تامین سوخت آنها علاوه بر گازوئیل، گاز از نفت سیاه هم استفاده می کنند و غالبا در دو نوع افقی و عمودی در بازار یافت می شوند. درساخت مخزن آنها باید دقت کافی داشته باشند و طبق استانداردهای جهانی تولید شوند زیرا به دلیل فشار زیاد قابلیت انفجار دارند.

نحوه انتقال حرارت در آنها به صورت لوله آبی و لوله آتشی می باشد و در لوله آبی نحوه کار بدین طریق است که بخارو جریان آبی که درداخل لوله می باشد از طریق گاز که درسطح بیرونی مخزن قرار دارد تبدیل به بخارمی شود و لوله ها بیشتر از جنس فولاد ضد زنگ   استفاده می شود و دارای فشار بیشتری نسبت به انواع دیگر دیگ بخارهستند. گردش آب در این نوع به این صورت است که دارای مخزن یا درام، هدرها، لوله های فولادی هستند که برای تولید بخار،جریان آب از بین اینها عبور کرده و بعد بخارآب را تشکیل می دهد.

دیگ بخار لوله آتشی

 با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت مردم برای گرمایش ساختمانها و مجتمعهای مسکونی نیاز فراوان به سیستم مجهز و کم ظرفیت از نوع دیگ بخار لوله آتشی شدند چون فضای کمتری را اشغال می کرد و سوخت آن نیز تمیزبود و کمترین آلودگی در آن پیدا نمی شد. طرز کار این بویلرها بدین صورت است لوله هایی که بخار تولید می کنند از طریق این دیگ آب را گرم می کنند و لوله های فلزی بیرون از استوانه قرار می گیرند و بر اثر گازی که درسطح بیرونی قرار گرفته است شروع به گرم شدن و تبدیل به بخار می شوند.

از مهمترین معایب می توان به ظرفیت محدود و فشار کم آنها و همچنین چون مستقیما با شعله های آتش  در ارتباط هستند جنس لوله ها باید از آلیاژی که تحمل فشار بالا را داشته باشد، ساخته شوند. لوله های آتشخواربارها مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند و در صورتی که تایید شوند و طبق استاندارد تولید شده باشند، صادر می گردند و هر کارخانه ای اندازه و سایزآن را مشخص و تولید می کند.

همچنین بخوانید:  قیمت خرید بویلر واتر تیوب

دیگ بخار لوله آتشی  

 دیگ بخار لکوموتیو

یکی از انواع موتور گرمایی که به عنوان مبدل حرارتی از طریق آب و سوختهای دیگر در لکوموتیو طی عملیاتی در مخزن تبدیل می شوند دیگ بخار نام دارند که در قدیم منبع سوخت آنها از زغال سنگ، چوب و یا روغن بوده ولی در حال حاضر عمده سوخت از گاز و یا گازوئیل می باشد.

تاریخچه موتور بخار به دو هزار سال قبل و اوایل قرن هجدهم بازمی گردد که در ابتدا به صورت ظرف دربسته ای از جنس ورقه های آهنی بود که دوام چندانی در ظرفیتهای بالاتر نداشت بعدها با ورود انقلاب صنعتی استفاده از بخار برای راه اندازی موتورهای کشتی و پمپها کاربرد گسترده ای داشت.

دیگ بخار لباسشویی

در بسیاری از رختشویخانه های هتلها و بیمارستانها و خشکشوییها برای از بین بردن لکهای لباسها و ضدعفونی کردن آنها از دیگ بخار لباسشویی استفاده می کردند. همانطور که می دانید جایگزین انرژیهای دیگر انرژی بخار است که نقش عمده ای در استریلازیسیون وسایل و تجهیزات داشته است و از مهمتریت مزیت آنها راندمان بالا، توزیع دما به صورت یکنواخت، غیر سمی بودن و غیره اشاره می شود.

امروزه طیفهای وسیعی از انواع دیگ بخار در بازار تولید و عرضه می شوند و مشتریان طبق نیازها و مصارف خود در محیطهای صنعتی و تجاری آنها را خریداری می کنند و در انواعی مانند افقی، عمودی، سه پاس تولید می شوند.

دیگ بخار لباسشویی

دیگ بخار هتل

به دلیل کثرت رفت و آمد یکی از اصلی ترین وسایل و دستگاه ها برای نظافت هتلها مخصوصا در لاندری و لباسشوییهای صنعتی دیگ بخار می باشد که برای پاک کردن ،شتشوی ملحفه ها ،پرده ها وغیره و همچنین خشک کردن آنها بکار می رود.

اولین دیگ بخار خشکشویی به قرن 18 باز می گردد که به صورت کوچک بوده و بعدهادر 19 و 20 اندازه های بزرگتری از آن تولید شد و چون زمان زیادی برای شستشو و نظافت صرف می شد و  تولید کنندگان توانستند با توجه به نیاز روز در مدلها و ظرفیتهای گوناگونی تولید کنند. در هتلها نیاز به سرعت عمل بیشتری برای تعویض روتختی و روبالشی اتاقها وجود دارد که افراد بدون فوت وقت سریع آنها را جمع آوری و به داخل اتاق رختشویی ببرند و برای این کار افرادی را آموزش می دهند که ابتدا لکهای روی ملحفه ها و غیره را بردارند و بعد آنها را درون دیگ بخار بگذارند.

همچنین بخوانید:  مراکز فروش دیگ بویلر چدنی

دیگ بخار کشتی

از دیرباز تا کنون مردم از انواع وسایل حمل و نقل برای رفتن به مسافرت استفاده می کردند که کشتی یکی از این نوع بوده است و برای به حرکت در آوردن آن از دیگ بخار مخصوص استفاده می کردند و در آن با استفاده از محفظه و یا مخزن بزرگ آب دریا را حرارت می دادند و با تبدیل آن به بخار توربینهای کشتی را به حرکت در می آوردند.

در قدیم شکل محفظه ها به صورت مکعبی بوده ولی بعد از مدتی متوجه شدند که بیشتر این منبعها سوراخ و یا منفجر می شدند که به فکر تولید مخزن استوانه ای شدند که در برابر فشار وارده مقاومت داشته باشند. امروزه این دیگها به صورت لوله های آبی و لوله های آتشخوار تولید می شوند که نوع متناسب برای کشتیها لوله آبی می باشد که دارای ظرفیت و فشار بالا برای تولید بخار هستند.

دیگ بخار کشتی

دیگ بخار زغال سنگی

برای بکارانداختن موتورها در بخش صنعت، حمل و نقل و کشاورزی  ازتجهیزات و وسایل گوناگونی استفاده می شد که دیگ بخار زغال سنگی هم جزء همین موارد بوده است و امروزه به حد وسیعی از این ماده در جاهایی که به گاز و سوختهای دیگری دسترسی ندارند استفاده می کنند.

در قدیم عمده سوخت بیشتر زغال سنگ بوده است و به وفور در کشور ما یافت می شد و امروزه به دلیل استفاده از گاز شهری دیگر استفاده چندانی از این نوع سوخت نمی شود چون دود حاصل از زغال سنگ باعث آلودگی در سطح شهر می شود و در مقابل گاز سوختی تمیز و بدون آلودگی است و خواهان زیادی در سراسر دنیا دارد.

دیگ بخار زغال فشرده

امروزه با بهره گیری از دانش روز و  تکنولوژی از انواع محفظه های فولادی برای گرم کردن آب و تبدیل آن به بخار در فشار بالا از انواع دیگ بخار زغال فشرده استفاده می کنند که سوخت اساسی آنها زغال سنگ می باشد که در کوره ها می سوزند و سپس به گازهای داغ تبدیل می شوند.

همچنین بخوانید:  فروشگاه عرضه دیگ بویلر چدنی

دیگهای بخار محفظه در بسته ای هستند که در آنجا آب گرم شده با فشار مورد نظر تبدیل به بخار می شود و در این نوع می توان صرفه جویی زیادی در انرژی و گاز شود.

دیگ بخار زغال فشرده

تولید دیگ بخار زغال سنگ

با گستردگیهای گوناگون انواع صنایع و با توجه به کمبود برخی منابع در کشور ما تولیدکنندگان زیادی در سراسر کشور به تولید دیگ بخار زغال سنگ روی آورده اند که مهمترین کاربرد آنها در صنایع نساجی، پتروشیمی و صنایع غذایی و مجتمعهای مسکونی بزرگ نیز می باشد. این نوع دیگها به دلیل آنکه سوختشان از نوع جامد بوده است با هر نوع سوخت جامد دیگری هم می توان از آنها استفاده کرد و برای برخی کشورها که منبع سوخت برخی صنایع آنها زغال می باشد می توان براحتی این نوع دیگها را صادر کرد که منبع سوددهی زیادی را برای کشور ما دارد.

دیگ بخار زغال سنگ سوز

یکی از موادی که برای تامین انرژی و سوخت از گذشته تا تاکنون کاربرد زیادی داشت زغال سنگ بوده است که بعدها از انواع دیگ بخار زغال سنگ سوز و یا سوختهای دیگری مانند گاز و یا گازوئیل استفاده می شد. کشور ما از لحاظ زغال سنگ منبع غنی دارد و در حال حاضر از این نوع استفاده چندانی نمی کند و به کشورهای هند و افغانستان صادر می کنند زیرا هم آلودگی زیست محیطی و هم راندمان پایینتری نسبت به بقیه بویلرها دارد. 

دیگ بخار نیروگاه

برای استفاده از نیروی حرارتی و انرژی گرمایی برای به کار انداختن ژنراتورها و توربینها در نیروگاه های تامین برق از انواع دیگ بخار در مدلهای مختلف با ابعاد مورد نظر استفاده می شد. برای تامین برق در نیروگاها به دلیل صرفه جویی در مصرف برق انرژی شیمیایی را به انرژی حرارتی تبدیل می کنند و با استفاده از سوخت کم می توان بیشترین بخار را تولید کرده که هیچ آلودگی ندارد و محیط زیست را پاکیزه نگه می دارد.

دیگ بخار نیروگاه

امروزه به دلیل تنوع زیاد شرکتها و کارخانجات گوناگون شرکتهای زیادی به تولید و توزیع انواع دیگها فعالیت دارند که شرکت ما ارائه دهنده انواع بویلرهای صنعتی و کوچک با رعایت تمامی استانداردها می باشد برای استعلام قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهندس یوسفی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129218148

phone icon شماره ثابت: 02147620026

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: Info@darasanat.com

مجموعه دارا صنعت شما را به خرید بهترین محصولات دیگ بخار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.