مجموعه دارا صنعت شما را به خرید بهترین محصولات دیگ بخار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

جرقه زن جوشکاری دیگ بخار

جرقه زن دیگ بخارجوشکاری دیگ بخارجرم گیری دیگ بخارجدول عیب یابی دیگ بخارجدول استاندارد آب دیگ بخاردیگ بخار استاندارددیگ بخار غیر استاندارد
دیگ بخار

در تجهیزات و بویلرهای صنعتی دیگ بخار یکی از اجزای تشکیل دهنده آن جرقه زن است که باید با جوشکاری دقیق به دیگ بخار متصل شود. با برسی دقیق بویلرها و دستگاه تولید بخار براحتی می توانید انتخاب درستی را در خرید آن داشته باشید.

جرقه زن دیگ بخار

برای روشن شدن دستگاه دیگ بخار از ترانس جرقه زن استفاده می شود وظیفه این ترانسها نوسان سازی از برق است با قدرت و فرکانس20کیلو هرتس و ولتاژ نهایی آنها حدود 10کیلوولت انرژی بدست می آید این جرقه تولید شده در مشعلهای دیگ بخار و غیره کاربرد دارد به همین دلیل بدنه آن را نیز از پوششی سرامیکی یا چینی عایق کرده اند که زمان انتقال انرژی جرقه با بدنه دستگاه اتصال نداشته باشد و بین راه تخلیه نشود و پوششهای شکسته چینی یا سرامیکی نمی توانند بدرستی عمل کنند این جرقه در واقع مشعل را آماده آتش می کند.

الکترودها نقش مهمی در ایفای آتش در تجهیزات مشعل دار ایجاد می کنند این سیستم در پکیجها و آبگرمکن و اجاق گاز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

ابتدا تعریفی در مورد دیگ بخار داشته باشیم از دیگ بخار برای گرم کردن خانه یا ساختمان استفاده می شود دیگ بخار مدلهای گوناگونی دارد که هر کدام به منظور خاصی استفاده می شود دیگ بخار یا بویلر صنعتی منبعی است بلند و استوانه ای شکل که یا به صورت عمودی و یا افقی وجود دارد و با روشن کردن آن آب و حرارت برای تولید بخار تحت فشار ترکیب می شود و برای موتورهای تامین انرژی به کار می رود.

جوشکاری دیگ بخار

به در هم آمیختکی و چسباندن اجسام فلزی به روشهای مختلف جوشکاری می گویند از مهمترین روشهای جوشکاری دیگ بخار و قطعات آن ذوب کردن فلزات در آن ناحیه است در این نوع جوشکاری به صورت ذوبی به اتصالات مورد نیاز هیچ فشاری وارد نمی شود.

همچنین بخوانید:  شرکت صادرات دیگ بخار تولیدی بویلر در تهران

از متداول ترین روشهای جوشکاری ذوبی به سه مدل آن می توان اشاره نمود:

  • 1/جوشکاری قوسی
  • 2/جوشکاری گازی
  • 3/جوشکاری ترمیت

در جوشکاری قوسی فلز جوشکاری می تواند از دو روش الکترود با پوشش یا بدون پوشش باشد برای جوشکاری ساده از بدون پوشش و برای جوشکاری محافظت شده از الکترود پوشش دار استفاده می شود.

در جوشکاری دیگ بخار ممکن است ناخالصی هم رخ بدهد که باید تمام جوشکاری با توافق طرفیت مورد آزمایش و برسی قرار گیرد. در این حالت جوشکاری مورد قبول و تایید می شود که مشکلات آنها از حدود در جدول بیشتر نشده باشد.

به جز موضوعاتی که گفته شد جوشکاریهای تایید شده باید در استاندارد ملی ایران هم تایید شود و اگر تایید نشود باید دلایل آن برسی شده و برای تصحیح آن اقدام شود

جوشکاری که مورد قبول واقع نشود باید ترمیم شوند  ترمیم آنها باید به صورت استاندارد توسط مراجع معتبر قرار گرفته و با در نظر گرفتن معیارها جوشکاری دوباره انجام گیرد.

جرم گیری دیگ بخار

بویلرها به مرور زمان باید رسوب زدایی و جرم گیری شوند دیگ بخارهای صنعتی به مرور زمان با املاح موجود در آب دیواره آنها رسوب می گیرد و این املاح ته نشین می شود و بسیار کارایی دستگاه را مختل می کند چندین روش برای از بین بردن رسوبهای دیگ بخار وجود دارد که به آن اشاره می کنیم.

کلسیم و منیزیم از متداول ترین املاح موجود در آب است که با دادن حرارت به ذرات ریز در دیواره منبع ذخیره آب جمع شده و در اصطلاح می گوییم رسوب گرفته است رسوب گیری در دیگ بخارهای صنعتی از مشکل ترین کارها در رسوب گیری است.

همچنین بخوانید:  توزیع بی واسطه دیگ بخار ۱۲۰ لیتری به نقاط ایران

با کمک یکسری از مواد شیمیایی در کارهای صنعتی باعث جلوگیری از ایجاد رسوب می کنیم که این مواد در دیگهای بخار هم کارآمد است.

از پر کاربرد ترین روشهای رسوب گیری به استفاده از ماده شیمیایی به نام دیسکلر است که قدرت فوق العاده ای در از بین بردن رسوب دارد این ماده دارای اسیدی خاص است که توانایی از بین بردن رسوب را از روی فلزات بدون خرابی و خوردگی دارد.

DMاز دیگر ماده های از بین برنده رسوب می باشد این ماده قوی علی رقم از بین بردن رسوبات به شکلی قوی باعث جلوگیری از ایجاد دوباره آن نیز می شود.

اسید شویی نیز در بسیاری از موارد پیشنهاد می شود که باعث از بین رفتن رسوبات و جرم می شود که با رعایت استاندارد و ایمنیهای لازم انجام می شود که اسید با استفاده از آب دستگاه با فشار به دستگاه برخورد می کند و دیگ بخار شستشو داده می شود.

جدول عیب یابی دیگ بخار

در دستگاه های بویلر بعد از اتصال و شروع کار جدول عیب یابی دارد که نشان می دهد هر مشکلی در دیگ بخار مربوط به کدام قسمت است.

دیگ بخار دارای قطعات بسیار زیادی است که از جمله آنها بدنه، اتاقک، کوره، سوپاپ اطمینان، محفظه احتراق، شیر تخلیه از مهم ترین آنها می باشد و همه این قطعات ممکن است در طول استفاده با مشکلاتی مواجه شود مثل علت روشن نشدن مشعل یا دود کردن شعله و یا خاموش و روشن شدن مشعل از جمله این مشکلات است که در جدول کاملا احتمال آن را بیان نموده است.

همچنین بخوانید:  فروش بی واسطه دیگ بخار دستی با کمترین قیمت

نکته ای که وجود دارد این است که باید هر روز میزان دمای دودکش و فشار سوخت برسی شود چندین بار باید شیر تخلیه باز و بسته شود و هر روز وضعیت شعله بازدید شود.

جدول استاندارد آب دیگ بخار

فقط یک مورد در رابطه با جدول استاندارد آب دیگ بخار نوشته شده است که ابلاغیه ای به شماره6039شرکت استاندارد ایران می باشد و هدف آن تعیین روش و تنظیم آب دیگ بخار است.

دیگ بخار استاندارد

رعایت نکات مهم در خصوص استانداردهای دیگ بخار بسیار قابل توجه است که در جهان به آن تاکید بسیاری شده که کلیات آن در سایت سازمان استاندارد ایران وجود دارد.

دیگ بخار غیر استاندارد

بسیاری از شرکتها و تولیدیهای دیگ بخار غیراستاندارد در کشور توقیف و مجازات شدند. به صورت کلی تولید بخار یا همان دیگ بخار به دو نوع لوله آبی یا واتر تیوب ویا لوله آتشی یا فایر تیوب انجام می گردد.

در دیگ بخارهای فایر تیوب چندین لوله وجود دارد که از طریق آن گاز جوش عبور کرده و روی این لوله ها را آب احاطه کرده دیگ بخار فایر تیوب دارای یک محفظه بسته است که لوله های متعدد داغ در آن وجود دارد  آب توسط این لوله های آتشین داغ و به بخار تبدیل می شود و در محفظه ای دیگر این بخار ذخیره می شود.

مجموعه ما دائما تلاش کرده تا همیشه با کیفیت ترین و بهترین قیمت را به مشتریان خود عرضه کند وبه تمامی استانداردهای جهانی پایبند باشد. جهت مشاوره و ثبت سفارش با مشاوران ما در ارتباط  باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهندس یوسفی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129218148

phone icon شماره ثابت: 02147620026

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: Info@darasanat.com

مجموعه دارا صنعت شما را به خرید بهترین محصولات دیگ بخار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.